Wednesday, 2 April 2014

Oluline on tunda rõõmu / It is important to feel the joy

Juba lapsena meeldis mulle valmistada kingakarpidest nukumaja, sinna mööblit ja paberist maju. Alguses meisterdasin poest ostetud ja valmistrükitud Tallinna vanalinna. Aga kui need kord lõppesid, sai juba ise hooneid projekteeritud ja ehitatud. Mäletan sammastega mõisahoonet ja kaaristuga talli, kõrtse ja muid maju. Kahjuks ei ole alles enam midagi. Kui, siis ainult sama tegemise lust ja ind :)

Nüüd, kus kogemusi ja oskusi rohkem ning erinevaid töövahendeid ja materjale saada, võtan ette katsetuse tulla tagasi oma lapsepõlve hobi juurde.

Uus nukumaja on olnud mõtteis (hoolimata juba kenast vanusest) juba ammu. Aga et ma ei ole suutnud veel otsustada, kas osta või teha ise, on asi endiselt üsknes mõte. Aga seniks saab alustada väiksemate väljakutsetega.

Ehk alustuseks on mul plaan proovida, kui palju on võimalik teha ise. Kui ei sea just sihti, et kõik peab olema võimalikul loomutruu, saab ideedel lasta vabalt lennata.
Even as a child I liked to build the dollhouse from shoeboxes, the dollhouse's furniture and the houses from the paper. At first I built the preprinted houses of  Tallinn's Old Town, purchased from the store. But once these were done, I started to design and build the house myself. I remember white manor house with the pillars and stable with arcadetavern and other houses. Unfortunately, there is nothing leftMaybe just the same merriment and enthusiasm to do things myself :)

Now, with more experience and skills, and a variety of tools and materials to get, I'll take down the test to come back to his childhood hobby.


A new dollhouse has been in my mind (despite already a nice age) for a long time. But as I have not been able yet to decide whether to buy or make it myself, the dollhouse is still just an idea. But in the meantime, I will start with smaller challenges.

I have a plan to try how much can be done by myself. If it is not so important to have everything lifelike, you can let the ideas fly freely.

No comments:

Post a Comment